Anne Sütünü Artıran Besinler

Anne sütünü arttıran besinler
Anne sütünü arttıran besinler

Bu yazımızda Anne Sütünü Artıran Besinler, Anne Sütünün Önemi ve Anne Sütünün Yararları hakkında konuşacağız.

Öncelikli olarak Anne Sütü nedir ve içerisinde neler vardır bunları irdeliyelim.

Anne Sütü ve Anne Sütünün Önemi

Anne sütünün en büyük özelliği sindirimi çok kolaydır. Bebeklere gerekli olan tüm protein ve besin elementlerinin kaynağıdır. Anne sütünün içerisindeki minerallerin ( Çinko, Demir gibi) emilimi inek sütüne nazara daha çok yüksektir. Bu yüzden bebek anne sütünden mineralleri bizlere nazaran daha yüksek seviyelerde sağlamaktadır. Anne sütü etkili olarak bebegin iç sisteminde bakterilerin yayılması, ishal, zatürre ve beyin zarı iltihabı gibi hastalıkların riskini en aza indirir. Kızlarda ileriki yaşlarda meme kanserine düşme oranı düşmektedir. Anne sütüyle beslenen bebeklerin yapılan araştırmaya göre ileriki yaşlarda IQ seviyeleri daha yüksek olduğu anlaşılmıştır.

Anne Sütünün Yararları

Öncelikli olarak bebeği enfeksiyonlara karşı çok kuvvetli şekilde korumaktadır. Beyin gelişiminde etkili rol oynamakta.. İleriki yaşlarda Kanser, genellikle meme kanseri, ateroskleroz ve multiple skleroz gibi hastalıklardan korumaktadır. Biberonla beslenen bebekler ileriki yaşlarda şeker hastalığına yakalanma riski yüksektir ama anne sütüyle beslenen bebeklerde bu risk en az seviyededir.

Anne Sütünü Artıran Besinler

Bu konuda en önemli nokta annedir. Anne beslenme alışkanlığını düzene sokmalıdır ve dengeli beslenmelidir. Öğünlerde ve öğün aralarında bol su içmelidir. Ayrıyetten sütde içmelidir. Anne Sütünü Artıran Besinler gelecek olursak genel olarak bu besinler şu şekildedir;
Bol su ve süt, Sebzeler, Meyveler, Yeşil Salatalar,  Anason, Tahin helvası, Rezene, Dut, Isırgan otu, Beyaz üzüm, Fesleğen ve İncir

Anne Sütünü Artıran Besinler den bitkiler için çay hazırlayabilirsiniz yada yemeklerinizin yanında salataya katıp yiyebilirsiniz..

Anne Sütünü Artıran Besinler den tahin helvası anne sütünü artırmasının yanı sıra balgam sökücü özelligi vardır. Ayrıyetten saçları güçlendirir dökülmesini engeller.

Anne Sütünü Artıran Besinler den incir anne sütünün arttırmasının yanı sıra özellikle kışları vücut direncini arttırır.

Ayrıyetten anne sütünü masaj yöntemiylede arttırabilirsiniz. Gün içerisinde 2-3 kez 2-3 dakikalık gögüs bölgesine yapılan masaj süt bezlerini uyarır ve kan akışını düzenler.

 

Bu yazı, Şifalı Bitkiler ve Bitkisel Tedavi için Anne Sütünü Artıran Besinler Nelerdir? soruları hakkında bilgi vermek için yazılmıştır

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir