Bitkisel Kolon Temizleme – Tavsiye Edilir Mi Ve Güvenli Midir?

Kolon Temizleme taraftarı olan bir düşünüş, Kolon’daki bozulan ve çürüyen yemek artıklarının ve bağırsaklarda yıl aşırı biriken dışkının periyodik olarak detokslanması, dışarıya atılması gerektiğini savunur.

Ancak aksi bir düşünüş ise Kolon’un Kolon Temizleme’ye ihtiyacı olmadığını, mükemmel bir ototemizleme mekanizmasına sahip olduğunu ve hiç bir Bitkisel Kolon Temizleme veya farklı bir temizlemeye tıbbi müdahale gerekmedikçe gerek duyulmayacağını dile getirir.

Bitkisel Kolon Temizleme Nedir?

Psyllium kabuğu veya tohumu, keten tohumu, kaygan karaağaç, probiyotikler ve böylece uzayıp giden bitkisel formülasyon listesi Kolon’daki atıkları ve dışkıyı Bitkisel Kolon Temizleme yöntemi ve sürecine faydalı bitkiler olarak belirtilmektedir.

Sağlıksız rejimler, bol yağlı ve şekerli beslenme, çevre kirliliği, toksinler, yediğimiz pestit ve diğer kimyasallar Kolon’da birikimi sonucunda, kabızlık, yorgunluk, halsizlikten kilo almaya ve kansere kadar uzanabilir şayet Bitkisel Kolon Temizleme yapılmazsa.

Bitkisel Kolon Temizleme size vücutta toksinlere, plak ve
mukusa sebep olan bu rahatsızlıklardan kurtulmanıza yardım eder.

Vücudun Bitkisel Kolon Temizlemeye İhtiyacı Var Mıdır?


Görüşler, sindirim sisteminin herhangi bir ekstra detoksifikasyona ihtiyacı olmadığı ve obezite, halsizlik ve üretkenliğe mani olan gereksiz ve potansiyel zararlar içeren dışkı ve diğer maddelerin dışa atımının hepimiz için hayatı bir önem taşıdığı şeklinde iki ayrılmaktadır.Kolon Temizliği gerekliliği insandan insana değişebilir. Bitkisel Kolon Temizlime yöntemini kullananların bir çoğu Bitkisel Kolon Temizleme‘den sonra daha hafif, daha sağlıklı, daha zinde ve daha enerji dolu olduklarını dile getirirler. Diğerleri ise kabızlık ve benzeri rahatsızlıklarından Bitkisel Kolon Temizleme yöntemiyle büyük oranda azaldıklarını Bitkisel Kolon Temizleme‘nin ciddi anlamda yardımcı olduğunu dile getirirler.Bitkisel Kolon Temizleme Ne Kadar Sağlıklıdır?

 Hepimiz “Bitkisel” kelimesinin bazı ürünlerde gelişigüzel kullanıldığının farkına varmalıyız. Bazen firmalar kasıtlı olarak aldatıcı yöntemlere başvururken diğer durumlarda ise gerçek anlamda doğal olan bitkiler kullanılmasına rağmen sağlık açısından potansiyel problematik yan etkileri olan ürünler kullanılmaktadır.

Bu sebeple “Doğal” ve “Bitkisel” kelimeleri ince elenip sık dokunmalı ve ürünlerin içerikleri sıkıca etüt edilmelidir.

Diğer bir sorun ise aşırı veya uygunsuz Kolon Temizleme veya vücudun aşırı su kaybına veya elektrolit dengesizliğe sebebiyet verecek ürünlerin kullanımıdır.

Öte yandan bu tip ürünler uzun süre tüketilirse, ürünün, ilacın kullanımı aniden bırakıldığı zaman sindirim sistemini bağımlı hale getirebilir ve çeşitli sorunlara yol açabilir.

Genellikle Bitkisel Kolon Temizleme, Kilo Verme ürünü olarak reklam edilir ancak şu bilinmelidir ki bu tip ürünlere bağıl olarak verilen kilo genellikle vücuttaki su olacaktır, yağ değil.

2 thoughts on “Bitkisel Kolon Temizleme – Tavsiye Edilir Mi Ve Güvenli Midir?”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir