Börülce

Börülcenin Kullanımı ve Faydaları

Börülcenin Kullanımı ve Faydaları

Börülce Bitkisi Börülcenin Kullanımı ve FaydalarıBörülce Bitkisi 

Baklagiller Familyasındandır börülce bitkisi.  Adana ve çevresinde “acebek” olarak adlandırılır. Fasülyeye benzerler tek yıllık otsu bir bitkidir. Kromozom yapısı 2n=22 dir. Güçlü iyi gelişmiş bir kök sahiptir. Yaprakları 3 yapraktan oluşur. Çiçekleri yaprakların koltuklarından çıkar.

 

Börülcenin Faydaları

Börülce C vitamini ve Bitkisel proteinler açısından oldukça zengindir. Börülcenin faydalarından bir diğeri ise içeriğinde azot ve nişasta içermesidir.

Börülce 300x189 Börülcenin Kullanımı ve FaydalarıGögüs ve akciğere faydalı, kolestrolü düşürmede yardımcıdır. Kabızlığın giderilmesinde öncü rol oynar. Cinsel gücü artırır ve performansa etki eder. Yanıklara sürülünce iyileşmesine yardımcı olur. Kansızlık sorunu yaşayan insanlara derman olur.

Börülcenin Kullanımı

Börülce yemeği, salatası ve turşusu yapılarak tüketilmesinin yanı sıra haricen yanıklarda kullanılır.

 

Bu yazı, Şifalı Bitkiler ve Bitkisel Tedavi için Börülcenin Kullanımı ve Faydaları hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>