Kansere Bitkisel Çözüm

Kanser sağlıksız veya mutasyon geçirmiş hücrelerin aşırı büyümesi olarak tanımlanmaktadır. Geleneksel tıbbi kanser tedavisi kemoterapi ve cerrahi müdahalelerden oluşmaktadır. Ancak bu derde bir çok doğal ilacın derman olduğu, bitkisel yollarla kanserle savaşılabileceği ve vücutta gelecekte oluşabilecek muhtemel zararlardan korunabileceği ispatlanmıştır.

Kanserle bitkisel yollardan savaşmadan önce uzmanınıza görünün ve şunu asla unutmayın ki bitkisel ve diğer doğal terapi yöntemleri geleneksel tedavi yöntemlerinin yerine uygulanan şeyler değil bilakis bütünleyici etmenler yani takviyelerdir.

Zerdeçal – Hintsafranı

Zerdeçal söz konusu kanserle savaş olduğu zaman direncinizin ilk savunma hattını kuran, köride kullanılan bir Hint baharatıdır. Zerdeçal uzmanlar tarafından ciddi anlamda incelenmiştir.

Zerdeçalın ana muhteviyatı kurkumin, kanserli hücrelerin gelişimini durdurduğu ve ölü hücreleri temizlediği yetkililer tarafından ortaya çıkarılmıştır.

Bu Kansere Bitkisel Çözüm olan zerdeçal bitkisinin bazı türleri diğerlerinden daha etkilidir ve mümkün mertebe saf kurkumin içerenlerini tercih etmeniz tavsiye edilir. Kansere Bitkisel Çözüme ek olarak vücutta iltihap oluşumunu engeller ve vücudun strese adapte olmasını sağlar. Taze Zerdeçal yemeklere eklenebilir veya bitkisel özüt ve tentür formlarında da bulunabilir.

Terepâtik (İyileştirici) Dozaj;
Kurtulmuş, toz kök; 1 – 3 gram/gün
Standart kurkumin özü; 400 – 600 miligram, günde 3 kez
Sıvı özü; 30 – 90 damla günlük, tek seferde alınmamalıdır.

Acai Berry

Acai Berry’ler sağlığa olan faydasından dolayı Orta ve Güney Amerika yerlileri tarafından yüzyıllarca kullanılmıştır. Acai Berry’ler vücudu oksitlerden ve erken cilt yaşlanmasından koruyan çeşitli antioksidan kimyasallar içerirler.

Yakın geçmişte Florida Üniversitesi tarafından laboratuvar ortamında yapılan araştırmada, Acai Berry’nin kanserli hücreleri %86’ya kadar öldürdüğü ispatlanmıştır.

Taze Acai suyu en doğru tercihtir. Her ne kadar Güney Amerika’nın dışında elde edilmesi güç olsa da dondurulmuş konsantre ve sıvı özüt halinde elde edilebilir.

Terepâtik (İyileştirici) Dozaj; Günlük kullanımda 500 miligram Acai özü standart olarak kabul edilir. Bazı Acai savunucuları günlük kullanımda 1,000 ila 4,000 miligram Acai veya 120 gram püre halini ideal olarak belirtmektedirler. Uzmanınızla görüşün ve sizin için en doğru ölçeği edinin.

Kabayonca – Alfalfa

Kanserle savaşa yönelik bitkisel bir rejime Acai ve Zerdeçal’la başladıktan sonraki adım vücudu uygun besinle güçlendirmektir. Kabayonca (Alfalfa) vücudun gücünü besin yoluyla arttıran, onarıcı bitki olarak ifade edilmektedir.

Kalsiyum, demir hatta protein ve karbonhidratlar gibi besin asimilasyonlarını iyileştirir. Bazen bitki uzmanları (aktarlar) tarafından anemi tedavisinde, iştahı açmak ve savaş yaralanmalarını iyileştirmek için kullanılır.

Özellikle kemoterapinin kanser hastaları üzerindeki kötü etkilerini azaltmak için kullanılır. Ayrıca Kabayonca HIV ve diğer ölümcül hastalıkların tedavisinde tamamlayıcı olarak kullanılmaktadır.

Taze kabayonca salataya katılabilir. Ayrıca Kabayonca özü kurutulmuş yaprağından ve tentüründen elde edilebilir veya sıvı özü kullanılabilir.

Terepâtik (İyileştirici) Dozaj; Günlük 500 – 1,000 miligram kabayonca özütü veya 0,5 – 1 litre kabayonca tentürü olarak kullanılabilir.

Zencefil

Malesef ki kemoterapinin bulantı ve kusma gibi yan etkileri olabilir. Bu yan etkilerle başa çıkmak için Zencefil kökü alınabilir. Bitki çayı veya kurutulmuş toz halinde tüketilebilir. Bulantı ve kusmayı durdurduğu gibi tedavinin sebep olduğu acı ve ağrıları da hafifletir. En iyi sonucu elde edebilmek için taze Zencefil kökü tüketiniz.

Terepâtik (İyileştirici) Dozaj; Bitki çayının içine bir veya iki parça katılabilir, günde 3 ila 4 sefer tüketilebilir. Kurutulmuş özüt ise günlük 4 gram kadar alınabilir.

Soya

Soya’nın sağlığa olan faydalarının farkına varılalı çok uzun yıllar oldu. Gerek yemek için gerekse de şifa amaçlı kullanılmaktadır. Soya Fasulyesi hem protein hem de kanserle savaşacak antioksidan içeriği açısından oldukça zengindir. Ayrıca kanserle savaşta ihtiyacınız olan günlük rejiminizde başka bir hap veya sıvı destek alma ihtiyacınızı ortadan kaldırır.

Soya süt takviyesi olarak tüketilebilir, tempe ve soya peyniri çorbaya katılabilir, tavada kızartma ve diğer leziz yemeklerde kullanılabilir. Ayrıca kavrulmuş soya fındığı şifa dolu bir kayıntı olacaktır.

Terepâtik (İyileştirici) Dozaj; Soya için herhangi bir terepatik dozaj bulunmamaktadır ancak çoğu tüketici için günlük bir fincan kadar soya ürünü tüketilmesi uygundur ve herhangi bir yan etki göstermez. Bazı Soya ekinleri aşırı ilaçlamanın sonucunda sağlığımız için tehlike teşkil edebilirler bu sebeple mümkün mertebe Organik ürünlere yönelmenizi tavsiye ederiz.

Bu yazı Kanser Tedavisi, Şifalı Bitkiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir