Kilo Vermek için Etkili 10 Bitki

Tüm çabalarınıza rağmen fazla kilolarınızdan kurtulamıyor musunuz? İşte size Hürriyet Gazetesi’nin seçtiği “Kilo Vermek” için etkili 10 farklı bitki;

Maydonoz, metabolizmanızı hızlandırır ve bağ dokunuzu güçlendirir. Kilo Vermek için ödemi ve vücudun su toplamasını engellemede çok başarılı olan bu bitkiyi yemek veya çayını içmek en iyi yöntemlerden biridir.

Fesleğen, vücutta koğuşlanan fazla suyu vücudunuzdan atmada etkilidir. Kilo Vermek için bir hayli faydalı olan bu bitki aynı zamanda içerdiği eter yağlar sayesinde moral yükseltici yanı da vardır.

Tere, Kilo Vermek isteyenlerimizin dostu olan bir diğer bitki. Bolca vitamin bulundurmasının yanı sıra vücudunuzdaki yağların yakım sürecini hızlandırır. Pişince acılaşan ince yapraklarından ötürü çiğ yenmesi tavsiye edilir.

Balık otu, Kilo Vermek için en önemli unsurlardan biri olan metabolizmayı hızlandırma işlemine yarar. İçerdiği faydalı maddeler sayesinde saçlara parlaklık kazandırır ve tırnakları güçlendirir. Meyveli içeceklere ve salataya katılabilir.
Vizyon500k ve CivanperçemiCivanperçemi, tokluk hissi yaratır ve tatlıya olan ilginizi azaltır. Kilo Vermek için en iyi dostlarınızdan biri olan civanperçemi aynı zamanda ağır yemeklerinizde kullandığınız zaman tazelik veren lezzeti ile yemeğinizin tadını hafifletir.

 

Biberiye, et yemeklerinde kullanılabilen sindirimi düzenleyici, kan dolaşımını hızlandırıcı, cildi sıkılaştırıcı etkilere sahip Kilo Vermek isteyenler için faydalı diğer bir bitkidir.

Sinameki, müshil etkisi gösterir. Belli bir dönemden sonra kullanımında yan etkide bulunmaması için nane ve rezene ile tüketilmesi tavsiye edilir.

Adaçayı Kilo Vermek isteyenler tarafından iştah kesmesi için tüketilmektedir. Öte yandan yemeklerde ve çayda baharat olarak ilave edilebilir.

Kekik metabolizmayı hızlandırır, sindirim sorunu yaşayanlara şifa olur. Zindelik verir, yorgunluk şikayetlerinizi azaltır ve bağışıklık sisteminize güçlendirici etki yapar.

At kuyruğu, Kilo Vermek için kullanılan en etkili bitkiler arasındadır. İdrar sökücüdür, yağ yakmanızı sağlar ve yaraların iyileşmesini hızlandırır. Ancak bilinmesi gerekilen unsur, tüm diğer idrar söktürücü bitkiler gibi at kuyruğu bitkisinin de aşırı dozda kullanımı böbreklere zararlı olabilir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir