Yeşil Kahve ve Çekirdeğinin Yararları

yeşil-kahve-yararları

Yeşil kahve nedir, nasıl oluşur? , zayıflamaya etkisi nasıl olur ? ve nasıl tüketilir ?. Yeşil kahve hakkında detaylı bütün bilgiler burada.

Yeşil Kahve Nedir

Coffea cinsinden olan ve Rubiaceae familyasında bulunan yeşil kahve, 4-5 metre boya kadar yükselebilen bir ağaçtır.

Yeşil Kahvenin Yararları Nelerdiryeşil-kahve

  • Yeşil kahve içerisinde bulundurduğu yüksek miktardaki  klorojenik asit  ve kafein ile insan metabolizmasının hızlanmasına yardımcı olur. Bu sayade yağ yakımı ve vücudun kalori harcamasını sağlar.
  • Bulundurduğu antioksidanlar sayesinde vücudumuzun hücreleri korunur ve zarar gelmesini engeller. İçerisinde yeşil çay yapragına nazaran 3,5 kat daha fazla antioksidan bulundurduğu belirtiliyor.
  • Yorgunluğu ve halsizliği giderir. Vücuda enerji verir.
  • Yeşil kahvede bulunan antioksidanların yüksek olma sebebi, Yeşil Kahvenin kesinlikle kavrulmaması ve içerisindeki yararlı maddeleri saklamasından dolayıdır.
  • Önemli not: Yeşil kahve metabolizmayı hizlı calistirdigi ve suyu emdigi için, yeşil kahve içilen günlerde tüketilen su miktarı en az 2,5 litre olmalıdır.

Yeşil Kahvenin Kullanımı

yeşil-kahve-çekirdekleriYeşil Kahve Nasıl İçilir ?

Bir yemek kaşığı civarındaki yeşil kahveyi cezveye dökün. Ardından üzerine 200ml civarında sıcak su eklenir ve demlenmeye bırakılır. 5 dakka sonra yeşil kahve içim için hazır olmuş olucakdır. Yeşil kahveyi lütfen sıcak tüketin.

Yeşil kahveyi gün içinde en fazla 2 kere, sabah ve aksam olmak üzere için.

Yeşil Kahvenin Zararları Varmıdır ve Varsa Nelerdir ?

  • Yeşil kahve gittikce tanınmaya başladı.Bunu fırsata dönüştürmeye çalışan bazı uyanıklar sahte yeşil kahve satabiliyorlar onlardan öncelikle uzak durmanız gerek.
  • Yeşil kahveyi içtiğiniz günlerde kesinlikle bol su tüketmeniz gerekmektedir.

Bu yazı, Şifalı Bitkiler ve Bitkisel Tedavi için Yeşil Kahve ve Çekirdeğinin Yararları Nelerdir? soruları hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

Bu yazı Bitkisel Tedavi, Sağlık, Şifalı Bitkiler, Zayıflama kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yeşil Kahve ve Çekirdeğinin Yararları için 1 cevap

  1. Nata der ki:

    Salam.. sut emziren annelere bu zararu varmidir yeshil kahvenin? Emzirme dineminde tuketmek olmyrmu teshil kahvenin? Olmazsa eger chocuga bi zarari olacaksa eger o zaman sutten kestikten sinra tuketirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir